Život je hra

by Roman A. Masaryk

Můj velice krátký článek na téma život a jeho skóre. Když byl zveřejněn na Facebooku, byl hned šestnáctkrát sdílen.

Život je hra. Je to úžasná hra s mnoha možnostmi a přitom velmi jednoduchými pravidly. To, co se děje tobě a kolem tebe je skóre ukazující, jak hraješ. Jestli se ti to nelíbí, hraj jinak. Ne, skutečně to není osud nebo vtipné hrátky pomstychtivého Boha. Je to jen skóre. Jestli překypuješ zdravím, děláš, co tě baví a protože tě to baví, jsi obklopen lidmi, kterými chceš, ať už jde o rodinu nebo přátele, můžeš si finančně dovolit vše, co chceš, a ráno nemůžeš dospat, protože se těšíš na nový den, pak hraješ dobře.

Jestli ti z toho něco chybí, máš šanci změnit způsob své hry a obrátit skóre ve svůj prospěch. Máš prázdnou peněženku? Hraj jinak a neříkej, že to nejde. Jsou tu lidé s mnohem horšími podmínkami než ty a přitom tuhle pasáž zvládli na výbornou. Už ses rozloučil s blízkými, protože máš rakovinu? Co blbneš, člověče? Změna myšlení a doslova trocha vizualizace dokáže tuhle věc vyřešit během pár týdnů. Naučil jsi své děti egoismu a pohrdání jinými, a takhle se ti to vrátilo? Neházej flintu do žita a makej na tom. I to je životní skóre, které můžeš poměrně snadno obrátit na svou stranu, když tomu dáš trochu času, opustíš svoji komfortní zónu a začneš hned. Opouštějí tě partneři, najdeš si vždycky nějakého idiota, který tě ponižuje, týrá a nakonec odejde? To je také skóre, které ukazuje, že můžeš hrát lépe. Až si uvědomíš své nevypořádané vztahy s matkou nebo otcem, změní se jako zázrakem téměř hned. A peníze? Máš naditou peněženku a účet a stále přicházejí další a další peníze nebo žiješ od výplaty k výplatě. To také není osud, i to je výsledek tvojí hry. Co čekat, když tvým přesvědčením je, že peníze jsou špatné, špinavé, nikdy jich není dost a když se ti kvůli nim rozvedli tví rodiče. Peníze nejsou špatné, můžeš s nimi vykonat mnoho dobrého pro sebe, své blízké i ostatní, kteří zatím hrají hůře než ty.

Až pochopíš, že žijeme ve Vesmíru přitažlivosti, ve Vesmíru pozornosti, který ti dá, na co myslíš nejvíce, tvé skóre se postupně vylepší, možná rychleji než si dovedeš představit. Až přestaneš celé dny myslet na svou nemoc a budeš myslet na přicházející zdraví, až se přestanete po večerech hádat kvůli nedostatku peněz, ale naladíte se na jejich přibývající množství, až dokážeš odpustit rodičům, kteří dělali to, co se svými schopnostmi a možnostmi nejlépe uměli, i když se ti to nezdá dost, pak jsi na cestě k takovému skóre, že tě to zanedlouho až překvapí. Tohle bylo tak jednoduché? A vždyť to v rodině ještě nikdo nedokázal a já ano? Tehdy odolej pokušení vyčítat si, proč jsi to nemohl udělat dříve a prostě si užívej svého piedestalu úspěchu. Užívej si své jedinečnosti, pochval se za dosažený výsledek a pokračuj. Je to tvůj úspěch, tvoje skóre, tvoje zdraví, tvoje peníze, tvoje vztahy, tvoje každodenní zábava.

Jdi zpět

Sdílejte tento článek